Porovnat (0)
Rady před nákupem

Jak vybrat dětskou sedačku na kolo


Jízda s dětmi na kole se stává čím dál tím populárnější. Nabídka dětských sedaček je dnes velmi široká. Jak nešlápnout vedle a vybrat tu správnou a bezpečnou sedačku? Poradíme Vám.

Bezpečnost

Sedačka musí v prvé řadě vyhovovat z hlediska bezpečnosti. V naší nabídce naleznete pouze certifikované sedačky, které vyhovují přísným testům a normám. Samozřejmostí jsou tak kryté opěrky nohou, robustní konstrukce, pevný držák nebo vícebodové pásy.

Přední vs. zadní

Sedačky mohou být přední nebo zadní. S předními se sice s kolem o něco lépe manévruje, ale my nabízíme pouze zadní sedačky za sedlo. Podle našich zkušeností jsou totiž výrazně pohodlnější pro jezdce (přední překáží hlavně kolenům).

Uchycení

Přehlížená, ale velmi důležitá část dětské sedačky. Dobrý systém uchycení předurčuje sedačku k co nejuniverzálnějšímu použití na různé typy kol a tvary rámů. Po zkušenostech nabízíme pouze dětské sedačky značky Hamax, které mají držák velmi dobře zpracovaný. Nabízí také speciální držáky pro malé či atypické rámy.

Vlastnosti

Sedačka musí mít dobré polstrování a kvalitní pásy, aby mělo dítě za jízdy pohodlí. Mělo by mít také dobře tvarovanou horní část uzpůsobenou helmě. Opěrky nohou by měly být výškově stavitelné. Některé sedačky lze taky lehce sklopit dozadu nebo uzamknout v držáku proti krádeži.

Číhalovy tipy

1) Kvůli dobrému uchycení a konstrukci nabízíme dlouhodobě pouze sedačky značky Hamax. Nejsou na trhu nejlevnější, ale ručíme za jejich kvalitu.

2) Doporučujeme kupovat sklápěcí sedačky. Oceníte to obzvláště, když dítě za jízdy usne. Bude si tak moct opřít hlavu a nebude ji mít svěšenou před sebou (nebudete mu ji muset přidržovat).

3) Na jízdu se sedačku si musíte zvyknout. Ovládání kola se trošku změní. Pokud se navíc dítě vykloní apod., ucítíte to. Ze začátku proto jezděte velmi opatrně.

Jako Číhalův tip Vám doporučujeme sedačku Hamax Siesta:

A tady je zbytek naší nabídky dětských sedaček.


Líbil se Vám náš článek? Chcete číst i naše další praktické rady a tipy?

Staňte se našimi fanoušky na FacebookuInstagramu a přihlaste se níže k odběru našich newsletterů.

Tak Vám neunikne žádná naše novinka.