Porovnat (0)
Rady před nákupem

Číhal uvádí: Enduro kolo Kellys Swag 30 2016


Kategorie enduro horských kol se už pár let těší vzrůstající oblibě mezi cyklisty. Velké zdvihy, jednokorunková odpružená vidlice, široké řídítka a pláště a středně velká 27.5“ kola, to dnes charakterizuje většinu těchto speciálů do terénu. Patří mezi ně i kola Kellys Swag.

A právě ten jsme si v prostřední verzi Swag 30 letos pořídili i do týmu Kola Číhal. A tak si jej můžete prostřednictvím našich fotografií prohlédnout hezky zblízka.

 

Swag 30 na první pohled zaujme nádhernou matnou, vínově červenou barvou, která nás uchvátila na první pohled. A kromě toho také velkým úhlem sklonu hlavové trubky (65°). Tím se blíží sjezdovým speciálům. A je díky tomu na rovince či v krkolomných technických pasážích malinko těžkopádnější, ale zato mnohem klidnější v rychlých sjezdech.

Kolo je designově dotažené do posledního detailu a vše skvěle ladí.

A především působí opravdu robustně. A to při solidní váze pod 15 kg.

Masivní hliníkový rám umocňuje tapered kónická hlavová trubka, Press Fit střed, zadní stavba pro 12mm pevnou osu a vnitřní vedení lanek.

     

Swag dostal v modelu 30 i 50 žhavou novinku – robustní vzduchovou vidlici Rock Shox Yari RC se zdvihem 160 mm a s regulací odskoku i komprese. Samozřejmostí je 15mm pevná osa. Spodní rámovou trubku zdobí krásný zářivě oranžový nápis Kellys.

Pružení zadní stavby zajišťuje kvalitní vzduchový tlumič Rock Shox Monarch RT také se zdvihem 160 mm, nastavením odskoku a dvěma režimy Open a Pedal, které se snadno přepínají modrou páčkou.

Zatímco nejvyšší model 50 je osazen jednopřevodníkem, prostřední Swag 30 je na kompaktním dvojpřevodníku Sram GX38/24 zuby, 2x10 převody a rockringem. Sériové pedály Kellys Master jsme nahradili ultralehkými freeridovými speciály Fireeye Broil s luxusní váhou 340 g. A řetěz bude v terénu jistit oblíbený napínák C.Guide Bionicon 2.0, který v době focení ještě nebyl na kole.

O brzdění se starají solidně hodnocené hydraulické kotoučové brzdy Sram DB5 se 180 mm velkými kotouči vepředu i vzadu.

Skvěle ovladatelná a rychlá 27.5“ kola jsou obuta populárními kevlarovými plášti Schwalbe Hans Dampf o šířce 2,35“. Působí hodně robustně, takže širší dle nás netřeba.

Kokpit tvoří 50 mm dlouhý představec a 785 mm široká řídítka od legendární firmy RaceFace.

Řazení naprosto spolehlivě zajišťují páčky Sram X5, stejně jako bezpečný úchop gripy se zámkem KLS Advancer Lock On.

Sedlo s neutrálním tvarem a středovým kanálkem KLS Havoc.

Rám je připravený na vyvedení kabeláže k teleskopické sedlovce, která je v základní výbavě Swagu 50.

Kellys Swag 30 2016 u nás můžete pořídit ZDE.

Líbilo se Vám naše představení? Máte radši reálné fotky než ty ploché, katalogové?

Staňte se našimi fanoušky na FacebookuInstagramu a přihlaste se níže k odběru našich newsletterů.

Tak Vám neunikne žádná naše novinka.