Porovnat (0)
Rady před nákupem

Čím vším se vybavit na kolo


Cyklistické oblečení, návleky, helmy, tretry, to vše Vám dnes může výrazně zpříjemnit i běžnou rekreační jízdu na kole. Přinášíme Vám základní přehled toho toho nejdůležitějšího, čím se pro jízdu na kole vybavit.

Helma

Kdybyste si měli vybrat jedinou věc, kterou si na sebe na kolo koupíte, vždy volte helmu. Je to ta nejzákladnější věc, která Vám může zachránit život. Helmy jsou dnes v mnoha různých stylech a nejsou už jen ochrannou pomůckou, ale také módním doplňkem.

Podrobnější článek na téma přileb čtěte ZDE.

Zde je naše nabídka cyklistických přileb.


Rukavice

Další praktická věc na kolo. Nejen, že mohou zvýšit pohodlí při jízdě, ale v případě pádu Vás také ochrání před sedřenými dlaněmi. Dělí se na krátké bezprstové a dlouhé celoprstové. Dlouhé mohou být jak letní, tak zateplené zimní. Některé modely jsou zcela bez výstelek na dlani pro maximální kontakt s řidítky, jiné obsahují kvalitní gel pro vysoký komfort.

 Zde je naše nabídka cyklistických rukavic.


Oblečení

Na kole lze jezdit v čemkoli. Cyklistické oblečení Vám ale nabídne mnohem vyšší pohodlí a funkčnost, než to běžné. Má často speciálně upravený střih pro cyklistický posed, speciální složení materiálu a různé funkční prvky.

Funkční prádlo: Trika a spodky jsou zpravidla univerzální nejen na kolo. Speciální ale bývá spodní prádlo, které často obsahuje cyklistickou vložku.

Zde je naše nabídka funkčního prádla.

Dres: Jsou s krátkým či dlouhým rukávem, chladivé či zateplené. Mohou mít volný nebo uplý střih. Často mají prodloužená záda kvůli posedu na kole a zadní kapsy.

Zde je naše nabídka cyklistických dresů.

Kalhoty / kraťasy: Mohou být krátké, tříčtvrteční nebo dlouhé. S vložkou i bez, se šlemi nebo bez nich. Podrobnější článek na téma cyklistických kalhot čtěte ZDE.

Zde je naše nabídka cyklistických kalhot a kraťasů.

Bunda / vesta: Kromě klasických zimních teplých bund existují také cyklistické větrovky. Ty jsou lehounké, tenoučké a snadno je sbalíte do zadní kapsy dresu. Podobné bývají i cyklistické vesty. Některé modely jsou odolné jak proti větru, tak i proti dešti.

Zde je naše nabídka cyklistických bund a vest.

Ponožky: Mohou být různě vysoké, letní či zimní, klasické i kompresní. Často jsou výborně odvětrané a s protiskluzovými prvky na chodidlech.

Zde je naše nabídka cyklistických ponožek.

Čepice / šátek: Hlavní výhodou cyklistických čepic a šátků je, že jsou tenké a dají se bez problému vozit pod helmou. Čepice a kšiltovky bývají elastické, s dobře udělanými švy, které netlačí. Šátky se dají používat i jako čelenka a jsou oblíbené i v létě.

Zde je naše nabídka cyklistických čepic a šátků.


Brýle

Brýle jsou nedílnou součástí cyklistické výbavy. Ochrání Vás před sluncem, větrem, hmyzem i poraněním očí. Často mívají výřezy proti mlžení nebo náhradní výměnná skla. Ta bývají klasická sluneční s UV filtrem, rozjasňovací vhodná například do lesa nebo čirá ideální, když je zataženo.

Zde je naše nabídka cyklistických brýlí.


Tretry

Cyklistická obuv je samozřejmostí pro sportovní nadšence a závodníky. Je ale stále populárnější i mezi rekreačními cykloturisty. Díky nášlapnému systému pedálů drží nohy 100% na pedálech, šlapání je lehčí a efektivnější. Samotné boty jsou také velmi prodyšné, pohodlné a mají snadné zapínání na suché zipy, přezky či stahovací lanka. Tretry mohou být turistické, horské či silniční.

Více o jednotlivých typech treter čtěte ZDE.

Zde je naše nabídka cyklistických treter.


Návleky

Výborné pomůcky do chladného počasí. Návleky mohou být různě zateplené od tenkých jarních až po zimní. Jsou na ruce, kolena, celé nohy, přilbu nebo tretry. Oceníte je, když není počasí vyloženě na zimní oblečení, ale chcete udržet svoje klouby v teple. Návleky na tretry pak využijete nejen v chladných dnech, ale nepromokavé modely i v dešti či blátě.

Zde je naše nabídka cyklistických návleků.


Reflexní pomůcky

Při dnešním velkém provozu na silnicích, ale i cyklostezkách je bezpečnost velmi důležitá. Být dobře vidět je základním pravidlem cyklisty. K tomu Vám mohou posloužit nejrůznější reflexní prvky na kolo, vesty, klipy či pásky.

Zde je naše nabídka nejrůznějších reflexních pomůcek.


Pláštěnky

Cyklistické pláštěnky mohou být buď ve stylu klasické cyklistické bundy, nebo jako poncho. Ty bývají často dostatečně velká na to, aby Vám zakryla i zadní část stehen a dala se přetáhnout přes řidítka.

Zde je naše nabídka cyklistických pláštěnek.


Batohy

Cyklistické batohy se od těch běžných liší především funkčním zpracováním. Většina je uzpůsobená pro rezervoár (vak) na vodu, ze kterého se dá pít přes hadičku za jízdy. Samozřejmostí jsou kapsičky na nářadí a lepení nebo karabiny na klíče. Některé modely mají například i stahovací přihrádku na helmu. Lze koupit opravdu maličké, kompaktní modely, ale i velkoobjemové batohy na náročné expedice. Všechny mívají zpravidla velmi dobře odvětranou zádovou část a pohodlné popruhy.

Zde je naše nabídka cyklistických batohů.


Pulsmetry

Populární doplňkovou výbavou jsou mezi cyklisty měřiče srdečního tepu, tzv. pulsmetry. Ty ocení především výkonnostní jezdci, ale mohou Vám také pomoct efektivně spalovat tuky. Zpravidla vypadají jako klasické hodinky a dají se nosit buď na ruce, nebo je můžete s držákem obepnout kolem řidítek. Jejich součástí bývá hrudní pás, ze kterého se bezdrátově přenáší hodnoty Vašeho tepu.

Zde je naše nabídka cyklistických pulsmetrů.