Porovnat (0)
Servisní rady

Jak často nechat kolo servisovat


Ne každý zvládne kolo udržovat a opravovat sám doma. Řada cyklistů proto raději volí návštěvu specializovaného servisu. Jak často je rozumné nechat kolo kontrolovat a seřizovat?

Pokud si kolo neopravujete doma sami, je rozumné jej nechat alespoň jednou ročně prohlédnout v odborném servisu. Tam zkontrolují stav Vašich plášťů, řetězu, kazety, převodníků, seřídí řazení, případně vymění kabeláž a zkontrolují brzdy. Plus cokoli dalšího, s čím bude problém.

Pokud najedete za rok tisíce kilometrů nebo závodíte, můžete servis navštěvovat i častěji. Stejně tak je to samozřejmě vhodné kdykoli, když se Vám na kole něco porouchá nebo nefunguje na 100 %.

Je prakticky jedno, jestli kolo necháte servisovat po sezóně, nebo před ní. Nenechávejte to ale až na samotný začátek sezóny. Servisy mají v té době přetlak oprav a nemusejí Vám kolo vzít hned.

Číhalovy tipy

1) Pokud nemáte žádné doporučení, vyzkoušejte více servisů. Často jsou mezi nimi rozdíly – v kvalitě, čekací lhůtě, ceně apod.

2) Před návštěvou servisu kolo alespoň nahrubo umyjte. Je také vhodné z něj sundat veškeré odnímatelné brašny či koše.

3) Pokud máte kolo od nás a nejste z daleka, můžete jej kdykoli dovézt do naší kamenné prodejny. Zpravidla ho vezmeme do opravy okamžitě a na druhý den jej budete mít připravené k vyzvednutí. Takto rychle to ale jinde bohužel často nefunguje.