Porovnat (0)
Rady před nákupem

Novinky Kellys 2018 (kola)


Slovenská firma Kellys představila pro rok 2018 i mezi jízdními koly spoustu novinek a vylepšení. Představujeme Vám ty nejzásadnější a nejzajímavější.

Turistické elektrokolo Kellys Carson E-90 a Cristy E-90

     

Na pole elektrokol vstoupil Kellys už loni a letos nabídku opět rozšířil. Netrpělivě jsme čekali hlavně na trekingová kola. Model je zatím pouze jeden v pánském a dámském provedení. O pohon se stará středový elektromotor Shimano STEPS E6000, což je prakticky ve všem srovnatelná alternativa např. k motoru Bosch Active (tedy až na váhu, která je u Shimana podstatně nižší). Velmi kvalitní je i baterie, která má obrovskou kapacitu 504 Wh, s čímž by se mělo dát ujet pohodlně i přes 100 km v mírně kopcovitém terénu. Dobitou baterku pak budete mít do 4 hodin. Zajímavou funkcí přídavného cyklocomputeru je u Shimana tlačítko, kterým ovládáte světla, což je super pohodlné. Výbava kol je ve všech ohledech prémiová a stěžovat si rozhodně nebudete ani na brzdy, pláště, řazení nebo gelové sedlo, které je extra pohodlné.

Celoodpružené kolo Kellys Slanger 27,5+/29“

Zbrusu novým horským modelem je trailový Slanger, který má vynikat hlavně svou univerzálností. Můžete s ním jezdit na základních 29“ kolech, ale taky si ho můžete přezout na 27,5+ kola a užít si pořádně v terénu. Díky poměrně dost „podkopnuté“ vidlici kolo při jízdě hodně připomíná enduro model Swag. Ve sjezdech bude tak kolo hezky klidné a dobře povede stopu. Díky 140 mm zdvihům a větším kolům bude ale zároveň proti Swagu malinko živější ve stoupáních. Slanger bude k dostání ve třech modelech podle úrovně výbavy.

Silniční gravel kolo Kellys Soot

     

Přímo nadšení jsme z gravel novinky Soot, která přichází ve dvou modelech na inovované sadě Shimano Claris nebo na sadě Shimano 105. Oba modely pak mají skvělé mechanické kotoučové brzdy Tektro Spyre, které jsme testovali, a na mechaniky brzdí opravdu skvěle. Kola mají skvělou geometrii a jede se na nich od prvního šlápnutí opravdu moc pěkně. Jsou obutá v základu poměrně hrubými plášti Schwalbe Rapid Rob, takže jsou připravena přímo do terénu. Není problém si ale případně nasadit trošku civilnější pláště, pokud by někdo chtěl jezdit primárně po silnici a do terénu by více nakouknul např. jen přes zimu. Nejlepší na kolech je ale cena, která je za tak to luxusní stroje naprosto úžasná. Nižší model stojí 22 990 Kč, vyšší 28 990 Kč.

Horké elektrokolo Kellys Tygon 27,5+

Mezi elektrokoly přibylo i pevné horské kolo Tygon, které je v základu na 27,5+ kolech o šířce 2.8“. Pohon opět zajišťuje skvělý středový motor Shimano STEPS, tentokrát ve verzi E8000, což je alternativa k motoru Bosch Performance. S velkokapacitní 504Wh baterií byste měli zvládnout bez větších problémů v mírně kopcovitém terénu nájezd přes 100 km. Nabíjení by mělo trvat vždy max. do 4 hodin.

Horské kolo Kellys Spider 27,5“/29“

Kompletně přepracovaná byly pevná horská kola Spider a TNT. Ta jsou nově sloučená pod jeden název Spider, dostupná vždy ve velikosti 27,5“ nebo 29“. Barevně jsou naživo pěkně decentní a nový rám je opět posun více do moderny. Nejvýraznějším prvkem nové kostry je robustní, kónická hlavová trubka, kterou na kolech v dané cenové relaci příliš neuvidíte. Takže v tomto je Kellys opět trošku před ostatními.

Celoodpružené kolo Kellys Swag 27,5“

Úplně přepracovaný byl i rám oblíbeného endura Swag. Nejenže krásně vypadá, ale především výrazně lépe funguje zadní odpružení, které zajišťuje nový systém Think Link. Ten při pružení nedeformuje geometrii kola, ale opisuje kružnici, takže kolo zůstává stále stejně ovladatelné a mělo by to mít taky pozitivní vliv na řetěz, který by se neměl prověšovat. Při testování nás zaujal taky o něco menší úhel hlavové trubky než u starého Swagu, takže kolo bude při přejezdech mezi traily mnohem lépe ovladatelné a na rovince se nebude tolik „lámat“ při zatáčení.

Celoodpružené elektrokolo Kellys Theos EN 27,5+

Loňské celoodpružené horské elektrokolo Theos AM se zdvihy 150/140 mm pro sezónu 2018 doplní prémiový bráška do tvrdšího terénu Theos EN se zdvihy 170/160 mm. Ten má kromě skvělého elektromotoru Shimano STEPS E8000504Wh baterií taky elektronické řazení Shimano XT Di2. Osazeno je opět 27,5+ koly s plášti 2.8“.

Krosové kolo Kellys Cliff a Clea

     

Inovované byly taky rámy krosových kol Cliff a Clea. Kruhové profily trubek byly nahrazené hranatějšími tvary a kola vypadají moc hezky. Povedené jsou i designy, mezi kterými si každý najde to své.

Krosové kolo Kellys Phanatic a Pheebe

     

Podobně jako Cliff a Clea dostaly nové rámy také sportovnější krosová kola Phanatic a Phutura, která se nově jmenuje Pheebe. I tady je to podle nás krok správným směrem, protože hlavně pánské modely vypadají více sportovně než elegantně, a tak by to mělo u krosového kola být. Když si tak někdo bude chtít kolo přezout na širší horské 29“ pláště a jezdit více v terénu, bude se kolo více blížit klasickému horskému kolu a bude vypadat dobře. A přitom bude dále poskytovat mnohem komfortnější a vzpřímenější posed.

Celoodpružené kolo Kellys Tyke 29“

Pro rok 2018 už nepokračuje celoodpružený horský model Reyon. Místo toho byl rozšířený stávající 27,5“ model Tyke, který bude nově k dostání i na 29“ kolech.

Celoodpružené kolo Kellys Noid 27,5“

     

Přepracovaný byl taky sjezdový model Noid. Ten má nově také zadní systém odpružení Think Link, který při pružení nedeformuje geometrii kola, protože zadní kolo opisuje kružnici, a neprověšuje se díky němu řetěz. Skvěle taky vypadá, jak tlumič „visí“ v rámu. Think Link systém je zajímavý taky tím, že jsou u něj použity speciální šrouby, které fungují trochu jako hmoždinky, takže zamezují povolování, vrzání, skřípání apod. Což hodně jezdců určitě ocení.

Dětské kolo Marc 70 24“

     

Mezi dětskými koly nás nejvíce zaujal zcela nový model Marc 70, který má pevnou vidlici, hydraulické kotoučové brzdy a 24“ kola obutá plášti o šířce 2.5“. I u Kellysu tak najdete pro Vaše ratolesti takový malý fatbike.

 

Líbil se Vám náš článek? 

Staňte se našimi fanoušky na FacebookuInstagramu a přihlaste se níže k odběru našich newsletterů.

Tak Vám neunikne žádná naše novinka.