Porovnat (0)
Rady před nákupem

Nejlepší vánoční dárky pro cyklisty 2015


Je mezi Vašimi blízkými cyklista a lámete si hlavu, co mu koupit na kolo pod stromeček? Zde jsou naše vánoční cyklo tipy, kterými nešlápnete vedle.

Návleky na tretry

Věc, kterou ocení každý cyklista. A to zejména v zimě. Návleky na cyklistické tretry chrání boty před vlhkem a špínou. A v chladném počasí hlavně udržují nohy v teple – i s kotníky, které jsou na zimu velmi náchylné. Vybrali jsme pro Vás zaručené tipy, které jsou ideální do zimy, bláta a sněhu. Poznámka: Velikosti návleků odpovídají velikostem obuvi.

                    

Návleky na tretry BBB HeavyDuty                   Návleky na tretry BBB HardWear                   Návleky na tretry Force Hot

 

Šátek / nákrčník na kolo

Ohromně populární doplněk oblečení na kolo pro muže i ženy. Multifunkční šátek lze vozit srolovaný na krku jako nákrčník nebo přetáhnout přes hlavu pod helmu a vozit coby obdoba kukly – s tím rozdílem, že šátkem nevyděsíte lidi kolem:-) Opět jsme vybrali teplejší nákrčníky, které v zimě příjemně zahřejí.

                                                  

Nákrčník Craft Warm Wool                   Nákrčník Gore Neck/Face Warmer                  Šátek / nákrčník Force zimní

 

Zimní cyklistické rukavice

Říkáte si, že přeci každý cyklista už rukavice má? V případě těch zimních je opak často pravdou. Spousta cyklistů jezdí v zimě v letních dlouhoprstých rukavicích nebo v běžných sportovních rukavicích. Speciální zimní cyklistické rukavice jsou ale mnohem lepší, pohodlnější, funkčnější. A proto pokud zjistíte, že Váš blízký takové rukavice nemá, je to ideální dárek, který moc nestojí a dokáže udělat velikou radost. Vybrali jsme pro Vás velice oblíbené tipy, se kterými neuděláte chybu.

                                                     

Rukavice Force Ultra Tech                 Rukavice Force Warm                    Rukavice Craft Storm
Výprodej modelu 2014 – 299 Kč!       Výprodej modelu 2014 – 299 Kč!

 

Čepice pod helmu

Podobně jako zimní rukavice jsou na tom i cyklistické čepice. Spousta lidí vozí pod helmou obyčejnou zimní čepici. Speciální cyklistická čepice je ale nesrovnatelně pohodlnější. Je výrazně tenčí, takže dobře sedí pod helmou. Je z funkčního materiálu a dobře kryje uši a částečně i zátylek. Opět jde o věc, kterou nešlápnete coby dárkem vedle.

                   

   Termočepice pod přilbu Kellys                  Čepice Gore helmet cap Windstopper            Čepice Force pod helmu zimní

 

Tréninkové válce

Je Váš blízký opravdu zarytý fanda do cyklistiky nebo dokonce jezdí na závody? Pak určitě ocení tréninkové válce. Může na nich pohodlně jezdit celou zimu, i když už je venku opravdu nevlídné počasí. Udrží se tak v kondici a zažene stesk po vyjížďkách na kole. Válce doporučujeme jako dárek pro zkušenější cyklisty, kteří kolo dobře ovládají, protože jsou náročnější na koordinaci pohybu. Pod válce lze také dokoupit speciální podložka proti ušpinění podlahy a dobrou stabilitu.

                    

            Tréninkové válce Force                                    Válce Tacx Antares T1000                                     Válce Elite Arion Mag

 

Upínací cyklo trenažér

Alternativou k válcům je upínací cyklo trenažér. Ten používají často profesionální cyklisti a je díky své stabilitě vhodný i pro méně zkušené cyklisty. Kromě tréninku a vyplnění dlouhých zimních dnů je to také ideální prostředek k „vyjíždění“ cukroví po Vánocích:-) Oproti stacionárním kolům, které znáte ze např. spinningových center, mají upínací trenažéry obrovskou výhodu ve skladnosti. Tím, že si do nich upnete vlastní kolo, Vám zbytečně doma nepřekáží velký stroj, který využijete často jen přes zimu. Vybrali jsme pro Vás levnější trenažéry, které jsou jako dárek ideální a jsou vhodné i pro první vyzkoušení a seznámení se s domácím tréninkem.

                    

          Tacx T2650 Blue Matic                                             Elite Novo Force                                              Force Basic Magnetic

 

Funkční triko

Funkční prádlo je tradiční vánoční dárek nejen na kolo, ale i na jiné venkovní sporty. Přijde vhod mužům i ženám. Na trhu je nepřeberné množství značek i typů funkčního prádla. My máme výborné zkušenosti s oblečením od švédské firmy Craft. Která nabízí mimo jiné i skvělé, výhodné multibalíčky se dvěma kusy stejného trička ve dvou barvách za vynikající cenu.

                    

Trika pánská Craft Active Multi 2-pack               Trika dámská Craft Active Multi 2-pack

 

Reflexní vesta a doplňky

V zimním období skoro nutnost pro ty, kteří jezdí do práce na kole. Reflexní vesta je dobře viditelná i za dne, kdy světla nemusejí být tak dobře vidět. A především za sychravých, mlhavých zimních dnů není reflexních a bezpečnostních prvků na kole nikdy dost.

                                             

Reflexní vesta Kellys Moonlight                Reflexní vesta Force Sport                    Reflexní pásky Kellys Twilight

 

Osvětlení na kolo

Dobrá světla na kolo jsou hlavně v zimě absolutním základem. Navíc se v žádné rodině nikdy neztratí, i když jsou navíc. Opět jsme pro Vás vybrali několik zaručených modelů, které nejsou příliš drahé, v rámci své ceny výborně svítí, a máme s nimi dobré zkušenosti. (Pokud byste chtěli udělat opravdu velkou radost, tak trošku dražší, ale extrémně svítivé je přední světlo Force Pax-200, které má výhodu oproti jiným dražším světlům, že nemá přídavnou baterii, která se musí vozit se světlem).

                    

     Světlo přední KLS Zoomer                                Blikačka zadní KLS Element                             Set světel KLS Strike

 

Ponožky

A nakonec to nejdůležitější. V žádném pořádném seznamu vánočních dárků nesmí chybět to nejzákladnější – ponožky:-) A když pod stromeček, tak jedině luxusní zboží. Zde jsou naše oblíbené, které sami nosíme. První jsou teplejší ve výhodném dvojbalíčku, druhé jsou krásně stylové, vyšší ponožky a třetici uzavírají vysoce funkční kompresní ponožky.

                                        

Teplé ponožky Craft Active Basic 2-pack        Ponožky Eleven Suuri Akiles                     Kompresní ponožky Eleven Suuri

 

Dárkový poukaz

Stále si nejste jistí výběrem? To vůbec nevadí – známe to. Pokud chcete mít opravdu 100% jistotu, že nekoupíte na Vánoce svým blízkým něco, co by se jim nelíbilo nebo co už mají, máme pro Vás zcela na závěr tu nejzaručenější a zároveň nejjednodušší volbu. Dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč nebo 1000 Kč. Přijde Vám domů na krásném, hebkém papíře i s obálkou, takže už stačí jenom nadepsat a položit pod stromeček. Poukazy jsou časově neomezené, takže je lze uplatnit kdykoli.

                    

                 Dárkový poukaz na 500 Kč                                                          Dárkový poukaz na 1000 Kč