Porovnat (0)
Rady před nákupem

Jaký koupit computer na kolo


Cyklistických computerů je na trhu bezpočet. Poradíme Vám, jak vybrat ten nejvhodnější, abyste nemuseli zbytečně utrácet.

Drátové computery

Klasické provedení s kabeláží, kterou se přenáší signál z čidla do computeru. Výhodou je nízká cena a 100% kvalita přenosu. Mínusem jsou pouze samotné dráty. Ty nemusí působit tak čistým vzhledem a při agresivní jízdě v terénu mohou být náchylnější na přetržení při pádech apod.

Kvalitní, levný, řada funkcí: Sigma BC 8.12

Kvalitní, řada funkcí, připravený pro měření kadence: Sigma BC 16.12

Zde je naše nabídka drátových computerů.


Bezdrátové computery

Čistý vzhled a blesková montáž, to jsou hlavní klady bezdrátových computerů. Neobsahují totiž žádnou kabeláž, ale pouze samostatné čidla a počítač. Jejich nevýhodou je vyšší cena a možnost výpadků signálu při vnějším rušení. Častěji také můžete narazit na model, který má s přenosem problémy už z výroby.

Kvalitní přenos, dobrá cena: Sigma BC 12.12 STS

Kvalitní přenos, měření kadence a tepu, výškoměr: Sigma ROX 6.0 CAD

Zde je naše nabídka bezdrátových computerů.


GPS navigace

Nejdražší modely, které se pohybují v řádech tisíců korun. Jsou bezdrátové a přenos signálu probíhá zpravidla pomocí nejmodernější technologie ANT+. Umí navigovat či přesně zaznamenat projetou trasu. Obsahují spoustu nejrůznějších funkcí pro měření tepu či nadmořské výšky. Jsou ideální pro náročné cykloturisty nebo výkonnostní jezdce.

Zde je naše nabídka GPS navigací.


Číhalovy tipy

1) Pokud vám nejde o vzhled, ale spíše o cenu, volte drátový computer. Budete mít perfektní přenos a za dobrou cenu spoustu funkcí.

2) Při montáži drátového computeru dávejte pozor na vedení kabeláže. Je nutno ji vést přes lanko přední brdy, aby nedošlo k přetrhnutí při otočení řidítek.

3) Bezdrátové computery s digitálně kódovaným přenosem jsou mnohem kvalitnější a spolehlivější.

4) U bezdrátových computerů, které zničehonic přestanou fungovat, stačí často pouze lehce posunout magnet oproti čidlu nebo vyměnit baterii v čidle (snímači).