Porovnat (0)
Rady před nákupem

Jakou koupit výživu na kolo


Stejně jako v oblasti fitness i v cyklistice je dnes velmi populární speciální výživa. Jsou nejrůznější tyčinky, tablety či gely vhodné i pro Vás? A jaké koupit? Poradíme Vám.

Nápoje

Na krátkou pohodovou vyjížďku Vám bohatě postačí voda. Pokud ale jedete hodně intenzivně nebo několik hodin, oceníte isotonický či hypotonický nápoj. Zajistí Vám přísun potřebných minerálních látek a částečně i energie, i když za jízdy nejíte. Hypotonické nápoje jsou vhodné pro delší a méně náročnou vyjížďku, isotonické pro kratší a intenzivní jízdy.

Tyčinky

Na trhu je široká nabídka různých tyčinek pro doplnění energie před jízdou, během ní i po výkonu pro lepší regeneraci. Existují také tyčinky doplněné kofeinem nebo aminokyselinami BCAA pro ochranu svalové hmoty. Tyčinky jsou vhodné jak pro lehké nedělní výlety, tak i pro trénink či závod.

Naše oblíbená tyčinka: Nutrend Voltage

Gely

Polotekutá forma vhodná zejména pro závodní použití. Hlavní výhodou je rychlá vstřebatelnost a snadná konzumace. Některé gely jsou doplněny i kofeinem nebo aminokyselinami BCAA pro ochranu svalové hmoty.

Naše oblíbené gely: Enervit Sport Gel s kofeinem a Nutrend Endurosnack

Tablety

Oblíbené jsou hlavně nejrůznější hořčíkové šumivé tablety. Ty pomáhají proti křečím při dlouhé nebo intenzivní jízdě. Pomocí tablet lze připravovat i různé isotonické nápoje.

Číhalovy tipy

1) Neberte speciální výživu přehnaně vážně. I když jezdíte závody, často Vám v tréninku perfektně postačí obyčejný banán nebo müsli tyčinka.

2) Speciální tyčinky a gely jsou vhodné zejména na závody (amatérské i profesionální) nebo když potřebujete ušetřit místo. V malé porci obsahují totiž hodně energie.

3) Hypotonické nápoje jsou vhodné i pro rekreační cyklistiku. Zajistí Vám přísun potřebných minerálních látek a energie, i když za jízdy nejíte.

4) Hořčík užitý nárazově pouze při závodě Vám proti křečím příliš nepomůže. V tréninku je nutné jej užívat průběžně a před závody konzumovat každý den.

A teď už si jen vyberte z naší nabídky cyklistické výživy.