Porovnat (0)
Rady před nákupem

Jaké koupit kolo do města


Nechcete stále jezdit autem, ale váháte, jaké kolo si pořídit pro městský provoz? Poradíme Vám.

Klasická městská VS. urban kola

Městská kola se dělí dle typu na klasická a tzv. urban. Pro cyklisty s menší pohyblivostí, často v důchodovém věku, jsou ideální klasická městská kola s nízkým nástupem. Mají pouze jednu spodní rámovou trubku, která je výrazně prohnutá pro co nejsnadnější nasedání. Pro cyklisty v aktivním věku jsou pak do města ideální urban kola. Ta mají rám podobný krosovým či horským kolům a jsou velmi rychlá a obratná.

Materiál rámu

Městská kola mívají ocelový nebo hliníkový rám. Hliníková kola jsou lehčí a snadněji se na nich jede. Jsou ale vždy o něco dražší.

Výbava

Klasická městská kola mají zpravidla pevnou vidlici bez odpružení. Mívají také výrazně zahnutá a zvednutá řidítka pro pohodlný úchop i posed. Už v základu bývají také plně vybavena blatníky, stojanem, světly i nosičem. Velmi často mají také pouze tři převody pro co největší jednoduchost. Levnější modely mají pak i klasickou torpédovou brzdu, která reaguje na zašlápnutí dozadu.

Urban kola mívají zpravidla také pevnou vidlici a výbavu podobnou krosovým kolům. Většinou jsou osazena v základu pouze blatníky.

Číhalovy tipy

1) Nekupujte městská kola pod 5 000 Kč. Takto nízká cena je prakticky zárukou toho, že kolo bude těžké a s nekvalitními součástkami. V naší nabídce najdete pouze kvalitní, osvědčená kola.

2) Nekupujte si do města levná elektrokola kolem 10 000 Kč. Budete brzo zklamaní. Tato kola jsou extrémně těžká a nespolehlivá. Kvalitní elektrokola začínají cenově od cca 20 000 Kč.

3) Nebojte se přehazovačky. Městská kola mají zpravidla otočné řazení, které je velmi jednoduché na manipulaci. Díky více převodům se Vám také snadněji pojede do kopce.

4) Pokud můžete, vždy si raději připlaťte za hliníkový rám. Jízda pro Vás bude lehčí.

A teď už jen vybírejte z naší nabídky městských kol.