Porovnat (0)
Rady před nákupem

Jak vybrat dobré světlo na kolo


Nabídka osvětlení na kolo je obrovská. Jak ale vybrat to nejlepší pro Vás? Připravili jsme pro Vás jednoduchý návod.

Přední světla

Dopředu můžete koupit buď menší blikačku, nebo klasickou svítilnu. Blikačka je ideální pro městský provoz, kdy jezdíte pod lampami a nepotřebujete moc osvětlit cestu před sebou. Klasická světla jsou vhodná na stezky bez lamp, kdy už cestu osvětlit potřebujete. Mezi těmito světly jsou ale velké výkonnostní rozdíly. Neplatí, že čím více diod světlo má, tím lépe svítí. Nejlepší je porovnávat hodnoty svítivosti. Ty ale řada i kvalitních výrobců bohužel neuvádí. Proto je dobré nakupovat dle zkušeností přátel či rad prodejce.

Číhalovy tipy

Extrémně spolehlivé přední světlo Smart Polaris 183

Vysoce výkonné přední světlo KLS Zoomer


Zadní blikačky

U zadních blikaček není tak důležitý jejich výkon. Většina Vám ve tmě bezpečně zajistí, že půjdete dobře vidět. Přesto existují blikačky, které mezi ostatními vynikají. Některé mají velmi bytelnou konstrukci a jsou spolehlivé po mnoho let. Jiné mají vysoce svítivé diody a speciální čočky, takže jdou vidět na velmi velkou vzdálenost nebo i ve dne za světla.

Číhalovy tipy

Vysoce výkonná zadní blikačka KLS Element

Extrémně spolehlivá zadní blikačka Smart 403


Sady světel

V sadách se nejčastěji prodávají menší blikačky. Ty jsou ideální pro městský provoz. Bývají malá a často nabízí velmi jednoduchou montáž pouhým obepnutím silikonového pásku kolem řidítek či sedlovky. Zpravidla jsou na ploché baterie a mají dlouhou výdrž. Jedná se o ideální světla, pokud vyloženě nepotřebujete osvětlit cestu před sebou, ale stačí Vám, když půjdete dobře vidět sami.

Číhalovy tipy

Set blikaček Force Double

Set světel KLS Noble

 

A zde je naše kompletní nabídka osvětlení.