Porovnat (0)
Rady před nákupem

Číhal uvádí: Pedály Crankbrothers EggBeater 1


Dnes Vám na našich fotografiích představíme atraktivní pedály Crankbrothers EggBeater 1. Ty jsou základním, ale také nejpopulárnějším modelem z řady EggBeater. Ta vyniká především unikátním nášlapným systémem a minimalistickou konstrukcí.

 

Jak už anglický název pedálů napovídá („šlehač vajec“), na první pohled Vás zaujmou především nášlapným systémem, který tvarem skutečně připomíná šlehač mixéru. Přestože by někomu mohl přijít podivný, funguje naprosto bez problému. Nacvakávání a vycvakávání treter je naopak ještě snadnější než např. u Shimana, kde musíte zatlačit první do špičky boty, aby zarážka správně zapadla. U EggBeaterů skoro jakkoli stoupnete na pedál a kufr se lehce nacvakne. Lehčeji je také vycvaknete než u Shimana. Pedály jsou navíc přístupné zarážkám ze všech čtyř stran, takže nebudete po rozjetí poslepu „lovit“ správnou stranu.

Jediným nedostatkem může pro někoho být nemožnost nastavit si tvrdost pružiny, tedy sílu, jaká je potřeba k nacvaknutí/vycvaknutí. V praxi toto ale většina lidí nepotřebuje.

EggBeatery 1 mají pevnou, kovanou Cr-Mo osu, tělo a „křídla“ z lisované oceli a pružinu z nerez oceli. Rotaci zajišťuje průmyslové ložisko a vnitřní kluzné pouzdro. Vyšší modely se liší pouze použitými materiály a ložisky. Prémiové EggBeatery 11 jsou kompletně z titanu s perfektními jehličkovými ložisky. Jejich doporučená cena je ale závratná – 10 999 Kč! To je oproti EggBeaterům 1 za 1599 Kč opravdu hodně velký rozdíl.

Pedály se dotahují pouze imbusovým klíčem, což je v podobné cenové kategorii běžné. K ložiskám se snadno dostanete pomocí plochého šroubováku.

Deklarovaná hmotnost páru pedálů 280 g sedí téměř přesně. My jsme navážili 286 g, což jsou pouhá 2 % navíc. Ve srovnání s podobně drahými pedály od Shimana je váha více než přívětivá. Pro srovnání pedály Shimano XT M780 či novější XT M8000, jejichž doporučená cena se pohybuje kolem 2200 Kč, váží cca 340 g. Oproti základním EggBeaterům má ale Shimano dle našich zkušeností zase možná o něco trvanlivější ložiska - výdrž je ale hodně individuální.

Pedály jsou v základu dodávány s kufry se stranovou vůli jako u Shimana. Jdou ale dokoupit zvlášť kufry s nulovým stranovým výkyvem. S podložkami a šroubky váží zarážky dohromady cca 37 g.

Jak je u Crankbrothers zvykem, pedály dostanete ve stylové krabičce. Dárek ideální na Velikonoce:-)

Pedály Crankbrothers EggBeater 1 můžete koupit ZDE.

Líbilo se Vám naše představení? Máte radši reálné fotky než ty ploché, katalogové?

Staňte se našimi fanoušky na FacebookuInstagramu a přihlaste se níže k odběru našich newsletterů.

Tak Vám neunikne žádná naše novinka.