Porovnat (0)
Mitas

Duše krosová 28" x 1.1–1.75"


Vyberte délku ventilku

Vyberte typ ventilku


Upozornění

Tento produkt už bohužel nemáme v nabídce a nelze jej objednat.

Pokud Vás zajímá, jestli byl nahrazený novým modelem nebo chcete doporučit podobný produkt, kontaktujte nás prosím na. 737 030 010 nebo na e-mailu ahoj@kolacihal.cz.


Cena produktu

99 KčDuše krosová 28" x 1.1–1.75" v kostce

Duše Mitas pro 28" krosová, trekingová i gravel kola se šířkou pláště 1.1" až 1.75" (622 x 28–47 ETRTO). Vyrobeno z kvalitního butylového kaučuku. Ventilek je nevyměnitelný.

Standardní duše Mitas.

  • Pro 28" kola
  • Pro pláště šířky 28C-47C
  • Nevyměnitelný ventilek
  • Váha cca 180 g

Technické parametry pro Duše krosová 28" x 1.1–1.75"

Pro typ kola ,
Pro rozměr kol 28" (700C)
Ventilek ,
Délka ventilku ,
Maximální tlak dle použitého pláště
Materiál Butyl
Hmotnost cca 180 g

Speciální Technologie pro Duše krosová 28" x 1.1–1.75"


Galuskový ventilek (FV)

Galuskový ventilek (FV)


Galuskový ventilek (FV), někdy pod názvem francouzský a mezinárodně známý jako "presta valve", je používaný zejména na silničních kolech a střední a vyšší třídě horských kol. Vyrábí se v různých délkách, takže skvěle sedí i ve vysokých ráfcích. Je úzký a má pojistný kroužek, který drží ventilek ve správné pozici a zabraňuje posunu při foukání nebo jízdě. Před foukáním je nutné povolit horní uzávěr a krátce jej zamáčknout, aby se uvolnil. Některé typy mají také vyměnitelné jádro, takže je možné je dodatečně prodloužit adaptérem nebo do nich vstříknout tmel pro opravu či prevenci proti defektům.  


Auto ventilek (AV)


Auto ventil (AV), někdy zvaný moto ventil a mezinárodně známý jako "schrader valve", je nejběžnějším typem ventilku používaným na jízdních kolech. A to od dětských, přes horské, krosové, trekingové až po městské nebo freestylové. Setkáte se s ním ale také na autech či motocyklech. Má širší průměr a nepasuje tak například do silničních ráfků, které jsou dnes vyráběny výhradně pro úzké galuskové ventilky. 

Auto ventilek (AV)

Velo ventilek (DV)

Velo ventilek (DV)


Velo ventilek (DV) je mezinárodně známý pod označením "dunlop valve". Jedná se o starý typ, který už se prakticky nepoužívá a vyhledávají jej spíše ortodoxní milovníci "ventilgumek". Dnes jej zcela nahrazuje auto ventilek, který má shodný průměr a pasuje tak bez problému i do starších kol. Hlavní nevýhodou velo ventilu je, že dnešní pumpy pro něj zpravidla nejsou konstruovány. Měl by sice jít nafoukat stejným nástavcem jako galuskový ventil, ale reálně si s nimi moc nerozumí. Často je tedy nutné zakoupit redukci na auto ventil.